Zajęcia dla dzieci i młodzieży

Brodzik (mały basen)

Kameralne grupki na małym basenie z instruktorem w wodzie. Prowadzimy zajęcia dla dzieci od 4 roku życia.

Dla kogo są te zajęcia? 

Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem czyli pierwsze oswojenie z wodą do momentu, aż samodzielnie nie zaczną pływać w pozycji na plecach. 

Ile jest osób w grupie? 

Maksymalna ilość to 4 osoby.

Duży basen

Dla kogo są zajęcia na dużym basenie? 

Osoby, które już pływają  samodzielnie bez przyborów przynamniej jednym stylem (często na początku grzbietem) oraz innymi poznanymi stylami takimi jak kraul, żabka, delfin. Bądź w celu doskonalenia techniki lub jako trening sportowy. 

Na dużym basenie pracujemy już bez instruktora w wodzie, a  maksymalna ilość osób wynosi 8

Dlaczego instruktor na dużym basenie nie jest w wodzie?  

  1. Jakość zajęć. Łatwiej prowadzącemu dojrzeć błędy techniczne kursantów. 
  2. Komunikacja. Trener może się szybciej komunikować z podopiecznym niż przebywając w wodzie. 
  3. Bezpieczeństwo. Przede wszystkim jest bezpieczniej, ponieważ szybciej się biega niż pływa. Dzięki temu ewentualna pomoc szybciej nastąpi. 

Jakie są zalety zajęć grupowych? 

  1. Motywacja do działania. Uczeń dzięki interakcji z innymi uczestnikami chętniej i łatwiej zaczyna robić nowe zadania, i zdobywa nowe umiejętości. W grupie łatwiej utrzymać regularność treningów, ponieważ koledzy i koleżanki motywują do przyjścia na zajęcia. 
  2. Socjalizacja czyli pracowanie i przebywanie z innymi. Dzieci szybko uczą się przebywać z „obcymi”, rozmawiać z nimi i współpracować. Dziecko nabiera pewności siebie w kontaktach z innymi, nie ma później problemu z wyrażaniem swojego zdania oraz w podejmowaniu działań z innymi. 

 3. Zdobywanie przyjaźni. Zajęcia grupowe na basenie tworzą społeczność, w której się dobrze czujemy i chętnie spędzamy razem wolny czas nawet poza pływalnią. Wiele osób, które chodzą razem na zajęcia stają się później przyjaciółmi. 

 4. Oszczędność. Zajęcia grupowe są tańsze od indywidualnych, ponieważ oprócz niższej ceny zajęć, nie trzeba płacić za wstęp na basen (wynajmujemy tory). 

 5. Wygoda. Na każde zajęcia grupowe tak jak wcześniej wspominaliśmy mamy wynajęty tor na wyłączność na nasze zajęcia. Daje to komfort w nauce, ponieważ nikt nam nie przeszkadza i mamy dużo swobody w działaniu.

zajęcia
indywidualne

zajęcia indywidualne

więcej

dla dorosłych

dla dorosłych

więcej

dla szkół i przedszkoli

dla szkół i przedszkoli

więcej

dla firm

dla firm

więcej

Zapisz się na zajęcia pływania

Wypełnij formularz zgłoszenia